Loading...

Przez kilka ostatnich miesięcy Wykonawca Trasy Łagiewnickiej prowadził prace przygotowawcze niezbędne dla dalszej budowy tuneli przeprowadzających ruch samochodowy i tramwajowy w rejonie tzw. Białych Mórz, torów kolejowych i ulicy Zakopiańskiej.

Pod koniec października Spółka uzyskała wymaganą dla rozpoczęcia realizacji robót budowlanych decyzję ZRID.

Dla potrzeb realizacja robót budowlanych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu polegające na okresowym zawężeniu ulicy Zakopiańskiej oraz prowadzeniu ruchu pojazdów tramwajowych z wykorzystaniem jednego toru. W nocy z dnia 05 na 06.11.2018r. przeprowadzony zostanie demontaż betonowych barier drogowych w rejonie ZUS. Następnie w nocy z dnia 06 na 07.11.2018r. wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu samochodowego polegająca na utrzymaniu dwóch pasów ruchu na jezdni od Łagiewnik w kierunku Borku Fałęckiego oraz zawężeniu do jednego pasa ruchu na kierunku od Borku Fałęckiego do Łagiewnik.

Z uwagi na konieczność zabudowy tymczasowych rozjazdów tramwajowych w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej nastąpi wyłączenie ruch tramwajowego na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki w dniach od 07.11.2018 r. (środa) do 10.11.2018 r. (sobota).

W tym czasie Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

linia 8 – przypominamy, że linia jest zawieszona w związku z przebudową ciągu Królewska – Podchorążych – Bronowicka.
W zamian kursuje linia czasowa 78;

linie 1922 78 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Częstotliwości kursowania linii pozostaną bez zmian;

linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki.
Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach:

Borek Fałęcki”  – na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli,

Solvay”  – w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa,

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” – w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki,

Łagiewniki”  – końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej.

Linia 708 będzie kursować w dni powszednie w godzinach 5:00 – 21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w sobotę co 7,5 minuty.

Od dnia 11.11.2018 r. (niedziela) przywrócony zostanie ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. Na odcinku pomiędzy przystankami „Łagiewniki ZUS” i „Solvay” ruch tramwajów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w tym rejonie. Bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.

Po zakończeniu wskazanych robót przygotowawczych na ciągu ul. Zakopiańskiej  zamknięte zostanie istniejące przejście podziemne pod ul. Zakopiańską (rejon stacji paliw) zaś przejście dla pieszych wyznaczone zostanie w poziomie terenu w rejonie ZUS.