Z dniem 1 lutego 2021r wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu, w rejonie ulic Witosa, Turowicza i Herberta. Zmiana ta, będzie ona polegała na umożliwieniu poruszania się w ciągu ulic Turowicza – Herberta kierującym dwoma pasami jezdni, bez konieczności zmiany pasa ruchu. Ponadto umożliwione zostanie poruszania się kierującym  i pierwszym wydłuży ulicy Witosa na odcinku od ulicy Beskidzkiej do skrzyżowania z ulicą Turowicza.

Dojazd do ul. Beskidzkiej dla jadących od ul. Turowicza i ul. Herberta wyznaczony zostanie ulicami Bujaka i Halszki.

Oznacza to, że przywrócony zostanie pierwotny ruch, taki jaki odbywał się w ciągu ulicy Witosa. Obecnie cały ruch odbywa się objazdami, które są  niekomfortowe zarówno dla pasażerów komunikacji publicznej, jak i dla kierujący. Ruch komunikacji publicznej zostanie także przewrócony na ulicę Witosa.

Zamknięcie procesu realizacji inwestycji planowane jest na koniec bieżącego roku, ale zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami w miarę możliwości, w miarę postępu robót będziemy starali się jak najszybciej przywracać mieszkańcom układy drogowe, które będą udostępnione dla kierujących i pieszych – podkreśla Krzysztof Migdał, Inżynier Kontraktu z Trasa Łagiewnicka SA.

Inwestycja ukończona jest w ponad 80% a pod koniec tego roku będzie można w pełni skorzystać z Trasy Łagiewnickiej. Nowe linie autobusowe i tramwajowe, kursujące po Trasie będą mogły być uruchomione na początku 2022r.  Natomiast do wiosny planowane jest zakończenie większości prac ziemnych a co za tym idzie ograniczone zostanie zanieczyszczanie okolicznych jezdni i chodników.