/Od dnia 24.08.2019 r., zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na odcinku: Pętla Łagiewniki – Pętla w Borku Fałęckim

      W związku z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej, mającym na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym, w dniach 24-27.08.2019 r. (sobota — wtorek) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki — Borek Falęcki. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

    • linia 19 — w dalszym ciągu będzie kursować po skróconej trasie do pętli Łagiewniki.
    • linie 22 i 78 — będą kursować o trasach skróconych do pętli Łagiewniki
    • linia 752 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (wydłużonej): Borek Fałęcki — Zakopiańska — Brożka — Kapelanka — Monte Cassino — Dietla — Starowiślna.

Linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godziny 8:00 co 15 minut).

Przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

    • przystanek początkowy „Borek Fałęcki” będzie zlokalizowany na pętli, na pierwszym stanowisku od ul. Zakopiańskiej.

Jednocześnie, przystanek początkowy linii 244 zostanie przeniesiony na peron przystanku dla wysiadających;

    • dodatkowo, w kierunku Starowiślnej będzie funkcjonował przystanek przelotowy „Borek Falęcki” zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli (jak dla linii 915);
    • przystanki „Solvay” oraz „Łagiewniki ZUS” będą funkcjonować w rejonie istniejących przystanków tramwajowych, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu;
    • przystanek „Łagiewniki” w kierunku Borku Fałęckiego będzie zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, natomiast w kierunku Starowiślnej na ul. Brożka; o przystanki na odcinku Borsucza — Starowiślna będą funkcjonować bez zmian.

W dniach 24.08 – 27.08.2019 r., funkcjonować będzie zastępcza linia autobusowa nr 752 na odcinku Łagiewniki — Borek Fałęcki.

Od dnia 28.08.2019 r. (środa) zostanie przywrócone kursowanie tramwajów na odcinku Łagiewniki — Borek Falęcki.

Między przystankiem „Łagiewniki ZUS” a skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy ruch będzie odbywał się wahadłowo po jednym, nowym (docelowym) torze. Funkcjonowanie przystanków tramwajowych w tym rejonie pozostanie bez zmian. Równocześnie, dla linii 22, 78 i 752 zostaną przywrócone trasy i rozkłady jazdy obowiązujące obecnie. Linia 19 będzie w dalszym ciągu kursować po trasie skróconej do pętli Łagiewniki.

Od dnia 31.08.2019 r., linia 19 zostanie zawieszona natomiast zostanie uruchomiona linia czasowa 79 kursująca na trasie Borek Falęcki — Orzeszkowej.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

   • Bilety okresowe wykupione na linie 8 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii 752.
   • Bilety okresowe wykupione na linię 19 zachowują ważność na trasie linii 752 na odcinku Łagiewniki — Borek Fałęcki.
   • Pozostałe zasady zachowania ważności biletów okresowych pozostają bez zmian.